Eugenie Bouchard

WTA dvadesetogodišnjoj teniskoj senzaciji dodijelio laskavu titulu

Sport / Ostali sportovi | 18. 11. 2014. u 13:53 D.L.

Ženska teniska asocijacija (WTA) proglasila je u utorak 20-godišnju Kanađanku Eugenie Bouchard za igračicu koja je najviše napredovala u 2014. godini.

Bouchard je sezonu započela kao 32. tenisačica svijeta, a završila je na sedmom mjestu na WTA listi. Najbolji rezultat ostvarila je plasmanom u finale Wimbledona, gdje je izgubila od Petre Kvitove, a igrala je polufinala na Australian Openu i Roland Garrosu, dok je na turniru u Nürnbergu osvojila prvu titulu u karijeri, prenosi Tanjug.

''Veoma sam počašćena zbog nagrade. Moj cilj je napredovati svakog novog dana, kao što je to bilo ove godine'' rekla je 20-godišnja Bouchard.

U glasovanju su sudjelovali navijači i novinari, a Bouchard je dobila 49 posto glasova ispred Čehinje Karoline Pliškove, kojoj je pripalo 23 posto glasova.