Od trenutka kada je izborio polufinale pričalo se o ozljedi. Novak je nije mogao trenirati, Novak je uspio odigrati jedan set, ali dalje nije išlo. Prvi set je bio dug, težak, trajao je kao kraći meč na nekom ATP turniru. Sat i 21 minuta je trajao prvi set.
U kojem je prvo Đoković spasio četiri break lopte u trećem gemu, onda je to isto napravio Sasha Zverev u narednom. Zverev je uzeo prvi set, a onda je Novak prišao mreži kako bi predao meč. Pokušao je tijekom meča, uzimao je tablete za bolove, nije pomoglo.
Još od meča s Alcarazom, polemiziralo se o ozljedi Novaka Đokovića. Sada je Novak s terena ispraćen zvižducima. Dijela publike
"Nisam udario lopticu još od meča s Alcarazom do sat vremena prije polufinala Uradio sam sve što sam mogao da sredim rupturu mišića koju sam imao. Lijekovi, steznici, rad s fizijom -- pomogli su donekle danas, ali krajem prvog seta sam krenuo da osjećam sve više i više bola i bilo je to previše da se nosim s time u tom trenutku. Nesretan kraj, ali sam pokušao", pričao je nakon meča Đoković.
O zvižducima, Đoković je rekao:
"Ono što mogu da kažem je da uvijek lakše suditi, kritizirati, nego razumjeti. To je moja životna lekcija. Što se tiče ispraćaja s terena, ne znam što bih vam rekao. Ljudi koji su platili karte su očekivali borbu, s te strane trudim se da razumijem. Ja znam što je u mom tijelu i što osjećam, koliko sam dao ovom turniru za 20 i više godina."