'Kauboji' jašu po zlato

Sport / Ostali sportovi | 31. 07. 2012. u 16:55 Z.S.

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je svoj drugu utakmicu na Olimpijskim igrama u Londonu.

Igrači Slavka Goluže 'zaledili' su Srbiju na +8 i tako se sportski osvetili za poraz prije šest mjeseci u polufinalu Europskog prvenstva.

Početak susreta krenuo je sporo dok se Kauboji nisu razigrali i počeli parati mrežu europskih doprvaka.

Odličan Blaženko Lacković i Ivan Čupić i još bolja obrana završili su prvo poluvrijeme s četiri gola prednosti. U drugom poluvremenu hrvatski su rukometaši kompletno zadominirali terenom. Srbija se u jednom trenutku približila na dva gola razlike, ali onda je Ivano Balić ukrao loptu i vratio prednost od tri gola, od tog trenutka gol razlika je samo rasla i završila s 31:23 za 'Kauboje'.

Srpski izbornik poludio i vrijeđao igrače - Pi*durine jedne!

Izborniku srpskih rukometaša Veselinu Vukoviću teško je pao raspad sistema u njegovoj momčadi na samom kraju utakmice protiv Hrvatske. Danak su platili igrači za vrijeme minute odmora u 56. minuti.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Ivan Čupić s osam golova pri čemu je tri zabio iz sedmeraca, Manuel Štrlek je dodao pet golova, Igor Vori također pet, dok su Blaženko Lacković i Domagoj Duvnjak zabili po četiri gola.

Venio Losert je sakupio devet, a Mirko Alilović osam obrana. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Marko Vujin sa šest golova, dok je Nenad Vučković zabio pet golova.

U susretu trećeg kola Hrvatska će u četvrtak, 2. kolovoza igrati protiv Mađarske s početkom u 15.30 sati.

HRVATSKA - SRBIJA 31:23 (13:9)

LONDON. Dvorana Copper Box; Suci: Vaclav Horacek i Jiri Novotny (Češka);

HRVATSKA: Losert, Alilović; Balić 1, Duvnjak 4, Lacković 4, Kopljar 1, Vori 5, Gojun 1, Horvat 2, Vuković, Buntić, Štrlek 5, Čupić 8 (3), Ninčević. Izbornik: Slavko Goluža.

SRBIJA: Marjanac, Stanić; Vujin 6, Nikčević 1, Manojlović 2, Toskić 2, Ilić, Marković, Prodanović 1, Rnić 4, Beljanski, Vučković 5, Čutura, Stanković 2. Izbornik: Veselin Vujović

SEDMERCI: Hrvatska 3/4, Srbija 1/1