Roland Garros

Tsitsipas svladao Zvereva i u finalu ide na Đokovića

Zanimljivo, Tsitsipas je kao prvi Grk u jednom Grand Slam finalu do danas izgubio sva tri polufinala na najvećim turnirima. Čini se kako je konačno našao pravi ritam za najveće rezultate.
Sport / Ostali sportovi | 11. 06. 2021. u 23:24 Bljesak.info/Hina

Peti tenisač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je danas u Parizu pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3.

Grk je do pobjede nad šestim igračem svijeta i prvog Grand Slam finala u karijeri došao nakon tri sata i 36 minuta igre.

Tstsiipas je dobio prva dva seta, iako je Zverev na početku drugog seta imao 3-0, a onda je Grk napravio seriju od šest uzastopnih gemova.

Nijemac se probudio i dobio treći i četvrti set, ali taj zalet nije podužio i na odlučujući set. Grk je poveo s 4-1, u osmom je gemu propustio četiri meč lopte na servis Zvereva, ali je meč okončao naedugo potom na svom servisu.

Bio je ovo njihov osmi međusobni sraz i šesta pobjeda Tsitsipasa.

Kao prvi Grk u jednom Grand Slam finalu,  Tsitsipas je do danas gubio sva tri polufinala na najvećim turnirima.

U finalu ga čeka veliki Novak Đoković koji je s 3:1 svladao Rafaela Nadala.