U19

Sudac iz BiH dijelio pravdu na finalu Europskog prvenstva za odbojkašice

Husejnović je odlično odsudio susret između Turske i Srbije, koji je, u triler završnici, pripao ekipi Turske.
Sport / Ostali sportovi | 01. 09. 2020. u 16:15 Bljesak.info

Jasmin Husejnović, međunarodni odbojkaški sudac iz Bosne i Hercegovine, dijelio je pravdu na finalu Europskog prvenstva za odbojkašice koje je održano u Zenici.

Ovo nije Husejnovićevo prvo veliko finale - prije tri godine sudio je i finale Challenge cupa u Ateni.

Radi se svakako o velikom povjerenju koje je od Europske odbojkaške Federacije dobio ovaj mladi sudac, a što je ujedno i velika stvar za Odbojkaški savez Bosne i Hercegovine.

Inače, juniorska odbojkaška reprezentacija Turske je prvak Europe. U finalu igranom u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici, svladala je reprezentaciju Srbije nakon velike borbe, u meču punom preokreta, rezultatom 3-2 u setovima (25-17, 16-25, 23-25, 25-16, 15-8).

Ove dvije reprezentacije, kao dvije prvoplasirane sa smotre najboljih U-19 reprezentacija starog kontinenta, osigurale su plasman na U-20 Svjetsko prvenstvo koje trebabiti održano sljedeće godine.

Odbojkašice Bjelorusije osvojile su treće mjesto i brončanu medalju na EuroVolleyU19W. One su u zanimljivom meču za treće mjesto sa 3-1 (25-18, 25-21, 23-25, 27-25), svladale Francusku.

U subotu su Turkinje sa 3-1 (21-25, 25-18, 25-22, 26-24), u prvom polufinalnom meču svladale Bjeloruskinje, a Srbijanke sa 3-1 (23-25, 25-15, 25-20, 25-14), u drugom pobijedile Francuskinje.

U susretima za plasman od petog do osmog mjesta, u Osijeku je Poljska u meču za peto mjesto savladala Bugarsku sa 3-0 (25-19, 25-23, 25-17), dok je Hrvatska sa 3-1 (25-17, 21-25, 25-10, 25-20) svladala Slovačku.

U subotu je Poljska sa 3-0 (25-20, 25-19, 25-8) porazila Hrvatsku, a Bugarska sa 3-0 (25-17, 25-23, 25-17) Slovačku.

Bosna i Hercegovina je devetoplasirana reprezentacija elekcija na prvenstvu.

Za MVP prvenstva proglašena je Ipar Kurt iz reprezentacije Turske.

Catma Sahin, izbornik Turske, nakon finalnog meča je izjavio da je pobjeda velika stvar za njegovu reprezentaciju i za cijelu Tursku, priopćeno je iz Odbojkaškog saveza BiH.