13:12

SP u vaterpolu: Crna Gora preko Hrvatske do četvrtfinala

"Ajkule" su u odličnoj utakmici savladale selekciju Hrvatske, rezultatom 13:12
Sport / Ostali sportovi | 23. 07. 2023. u 12:12 Anadolija Agencija

Vaterpolisti Crne Gore izborili su plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Fukuoki, pošto su u osmini finala jutros savladali Hrvatsku, rezultatom 13:12, javlja Anadolu.

Crnogorski vaterpolisti su dobro počeli meč, igrali čvrsto i hrabro, poveli su 2:1, da bi Hrvatska do kraja prve četvrtine okrenula na 3:2.

Na početku drugog perioda glavnu ulogu imali su golmani – Tešanović i Bijač, koji su obranili po dva zicera, sve dok Ukropina u napadu sa igračem više nije, uz malo sreće, pogodio za 3:3.

I bio je to početak briljantne serije 'Ajkula'. Crna Gora je došla do tri uzastopna gola, povela 6:3 i činilo se da će meč uvesti u miran tok.

Ipak, snažna reakcija Hrvatske, koja je serijom 3:0 došla do izjednačenja.

Do kraja meča, igralo se gol za gol, da bi Matković u posljednjem minutu pogodio za 13:12, što je bio konačan rezultat.

Matković i Đuro Radović postigli su po četiri gola, dva je upisao Ukropina, po jedan Averka, Spaić i Vasilije Radović, dok je Tešanović imao 12 obrana.

U ekipi Hrvatske, četiri gola postigao je Kragić.

Crna Gora će u četvrtfinalu igrati protiv Grčke.