Drugi put u svojoj karijeri

Sjajni Zverev osvojio titulu u Torinu

Sat i 16 minuta je trajao meč, Zverev je slavio 6:4, 6:4. Ovo je njegov 19 turnir u karijeri, šesti ove godine ako računamo Olimpijske igre. Drugi put je otišao do kraja na završnom turniru najboljih osam tenisača u posljednje četiri godine.
Sport / Ostali sportovi | 21. 11. 2021. u 19:26 Feđa Ibrulj

U Torino je došao nekako na "rezervi". Barem je tako tvrdio. I možda nije bio daleko, jer je u ovoj završnici sezone uzeo tek turnir u Beču. Na startu je igrao protiv Mattea Berrettinija i uz dosta problema je dobio prvi set u tie breaku.

Berrettini je predao i danas će se mnogi upitati tko zna što bi se dogodilo da je domaći tenisač izdržao i ostao na terenu. Jer Saša je izgubio od Medvedeva u tri seta. Međutim, ono što je Zverev ponudio u polufinalu protiv Đokovića pa onda večeras u finalu kontra Medvedeva je blizu savršenstva.

Dovoljno je spomenuti prvi servis i podatak da je u prvom setu on bio na nevjerojatnih 74 posto ili da je osvojio 83 posto poena nakon istog. Jednostavno Medvedev nije imao šanse, nije bi ni bizu break lopte. S druge strane Zverev je napravio break za 2:1, imao je još break loptu za 4:1 koju je spasio Rus.

Kada je poveo Zverev u drugom setu 2:0, izgledalo je kao da se igra Medvedeva definitivno raspada. Jer prvi as je Daniil odservirao nakon pedeset minuta igre. Ipak, za nijansu ili dvije Medvedev je uspio popraviti svoju igru, čak je zaprijetio tamo u šestom gemu, ali to je bilo sve.