Juniorsko prvenstvo u šahu

Sadžida Džiho donijela zlato u Mostar i ide na svjetsko prvenstvo

Sadžida Džiho, predstavnica Šahovskog kluba Mostar, osvojila je prvo mjesto u kategoriji juniorki do 20 godina, te ovim uspjehom osigurala plasman na svjetsko prvenstvo.
Sport / Ostali sportovi | 05. 07. 2021. u 08:04 Bljesak.info

U razdoblju 1.- 4. 7. 2021. godine u hotelu Safir u Bihaću održano je 21. kadetsko i juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u šahu.

Sadžida je odigrala 5 partija, a prvenstvo je završila bez poraza sa 4 pobjede i jednim remijem, a iza sebe je ostavila drugoplasiranu Elmu Kos sa 4 poena i trećeplasiranu Aminu Tutić sa osvojena 3,5 poena.

Sadžida je bila jedina predstavnica iz Mostara te se ovim uspjehom upisala u povijest mostarskog šaha kao jedina juniorska državna prvakinja.

''Čestitke Sadžidi na ovom uspjehu kao i treneru Almiru Mataradžiću koji ima velike zasluge za ovaj uspjeh, također čestitke čitavoj upravi kluba na čelu sa predsjednikom Seadom Zekićem'', poručili su iz kluba.