Žetva medalja u Čačku

Reprezentacija BiH osvojila deset medalja na Balkanskom prvenstvu u karateu

U ukupnom poretku Bosna i Hercegovina je u konkurenciji osam zemalja sudionica zauzela četvrto mjesto.
Sport / Ostali sportovi | 29. 04. 2019. u 13:41 Fena

Seniorska karate reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je odlične rezultate na 21. balkanskom prvenstvu, održanom od 25. do 27. travnja u Čačku.

Bh. karataši i karatašice ukupno su osvojili 10 medalja, po dva zlata i srebra i šest bronci.

Najsjajnija odličja osvojila je Mirnesa Bektaš, u kategoriji više od 68 kg, i muška reprezentacija u ekipnim borbama.

Srebrne medalje izborili su Hamza Čajić (do 84 kg) i Luka Vuković (više od 84 kg), dok su bronce osvojili Zenira Bektaš (do 61 kg), Eldin Hajdarpašić (do 60 kg), Anes Čongo (više od 84 kg), Aldin Mahmutović (više od 84 kg), te ženske reprezentacije u ekipnim borbama i katama.