bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Tražila više

Raducanu ostala bez tri milijuna funti

Raducanu, koja je tek 47. na svjetskoj ljestvici, a dugo je izvan favorita top 100, pa čak i 200 – tražila je više novca u novom ugovoru. Na kraju je ostala bez ugovora.
16.04.2025. u 10:43
text

Nakon potpuno neočekivanog trijumfa na US Openu 2021. godine, Emma Raducanu je postala tenisačica za naslovnice. Iako rezultati nakon New Yorka nisu bili ni približno dobri. Tražila je Emma formu, trenere mijenjala, bilo je tu svega. Međutim, novca nije nedostajalo.

Prema procjenama prošle godine bila sedma najplaćenija sportašica svijeta s oko 13 milijuna eura. Glavni razlog je u njezinim podacima – igra za Britaniju, ali joj je majka Kineskinja i u ovoj zemlji ima desetke milijuna pratitelja.

Međutim, sada je, kako tvrdi Daily Mail, dobila žestok udarac po džepu. Jedna od najvećih otočkih mobilnih kompanija nije obnovila suradnju s njom, tešku čak tri milijuna funti.

Razlog je nevjerojatan – Raducanu, koja je tek 47. na svjetskoj ljestvici, a dugo je izvan favorita top 100, pa čak i 200 – tražila je više novca u novom ugovoru.

Kad se tome doda da je u listopadu Porscheu morala vratiti automobil vrijedan 125.000 funti koji je dobila na korištenje, jasno je da sponzori polako odustaju od nje.

“Imat će sve više problema sa zadržavanjem sponzora ako značajno ne popravi svoje rezultate”, citira britanski list marketinškog stručnjaka.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO