bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
U Sarajevu

Prvi takmičarski dan na Europskom džudo kupu za seniore u znaku talijanskih takmičara

Džudo savez Bosne i Hercegovine još jednom je potvrdio zašto ga u Europskoj džudo uniji smatraju izvrsnim organizator i dobrim domaćinom i zbog čega pohvale na račun Saveza nisu nikakva slučajnost.
01.06.2025. u 01:31
text

Prvo od dva zlata Italiji donio je Angelo Pantano koji je slavio u kategoriji do 66 kilograma, pobijedivši Mihrac Akkusa iz Turske. Drugo zlato Talijanima donijela je Raffaella Lelia Ciano, koja je u finalu kategorije -63 kilograma bila bolja od zemljakinje Sare Corbo.

S još dvije brončane medalje, Italija je tako prvi dan takmičenja koje je privuklo više od 300 džudista i džudistkinja iz 30 zemalja završila kao najuspješnija nacija.

Zapažen nastup danas imali su i takmičarke iz Hrvatske, koje su izborile tri finala, no nažalost po njih tek je Tina Radić uspjela da slavi u finalu kategorije +78 kilograma. Njene reprezentativne kolegice Lorena Perković (-78 kg) i Karla Kulić (-70) su poražene od predstavnica Poljske, odnosno Turske, dok takmičari iz naše zemlje danas nisu uspjeli ostvariti zapaženiji rezultat.

Džudo savez Bosne i Hercegovine još jednom je potvrdio zašto ga u Europskoj džudo uniji smatraju izvrsnim organizator i dobrim domaćinom i zbog čega pohvale na račun Saveza nisu nikakva slučajnost. I ovoga puta organizacija je zaradila visoke ocjene.

Takmičenje na Europskom džudo kupu za seniore „Sarajevo 2025“ nastavlja se sutra s početkom u 10 sati, a drugog takmičarskog dana podijelit će se još sedam setova medalja. Ulaz u sportsku dvoranu hotela Hills je besplatan za sve ljubitelje borilačkih sportova.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO