Dobar nastup u Čitluku

Prve medalje za KK "Blagaj" nakon ljetne pauze

Nastupilo je 350 natjecatelja iz 15 klubova Hercegovine, među njima i članovi KK Blagaj čije boje je branilo dvanaest takmičara u raznim uzrasnim kategorijama.
Sport / Ostali sportovi | 28. 09. 2022. u 20:04 Bljesak.info

Nakon ljetne pauze na borilišta su se vratili članovi Karate Kluba Blagaj.U sklopu obilježavanja 57. turističko-kulturno-gospodarstvene manifestacije Dani Berbe grožđa u čitlučkoj Gradskoj športskoj dvorani održano je 4. kolo Dječje karate lige regije Hercegovina. Organizatori ovog natjecanja uz Karate savez regije Hercegovine bila su tri karate kluba koja djeluju na području općine Čitluk.

Nastupilo je 350 natjecatelja iz 15 klubova Hercegovine, među njima i članovi KK Blagaj čije boje je branilo dvanaest takmičara u raznim uzrasnim kategorijama. Tako su zlatne medalje osvojili Zejneba Mrndžić, Alejna Topuz, pojedinačno, dok su u katama ekipno do zlata stigli Nejla Pilavdžić, Rejana Balić, Larisa Salčin, odnosno Ajša Kovačević, Hana Mehremić, Majla Balavac.

Do srebrnih medalja su stigli Kanita Šoro i Salko Batlak, dok je Ajša Kovačević osvojila dvije bronce, jednu pojedinačnu Larisa Salčin. Tu je i bronca izborena u katama ekipno (Zejneba Mrndžić, Kanita Šoro, Alejna Topuz.

Sve pohvale zaslužila je Zejneba Mrndžić koja je ostvarila pet pobjeda u kategoriji kata 10/11 godina, te zasluženo osvojila zlatnu medalju. Ispred kluba sudila je Aiša Čerkez a ekipu je vodila trenerica Zlata Mustafić.