Sharks Kup 2016

Plivači Veleža osvojili 23 medalje u Sarajevu

Sport / Ostali sportovi | 10. 10. 2016. u 06:49 S.K.

Plivački klub Velež proteklog je vikenda na “Sharks Kupu 2016.” u organizaciji 432 natjecatelja iz 20 plivačkih klubova osvojio 12 zlatnih, 5 srebrenih i 7 brončanih medalja.

“Osvojili smo i dva pehara za najbolje plivače u svojoj kategoriji, odnijeli su ih Tarik Marić I Danis Alikalfić”, poručili su iz PK Velež pa dodali: “Iako su neki plivači bili prvi put na međunarodnom mitingu, ipak smo ostvarili vrhunske rezultate i što je naj važnije zauzeli četvrto mjesto po napredovanju plivača.”

Plivački klub Velež na Sharks Kupu 2016. predstavljalo je 27 natjecatelja: Adel Grebović, Adnan Žmiro, Ali Salčin, Amar Bešo, Andrija Miličević, Bakir Bajgorić, Danis Alikalfić, Danis Gosto, Faris Demirović, Hamza Marić, Harun Omanić, Isa Husković, Jasmin Bratić, Miralem Marić, Mirza Nuspahić, Omar Omanić, Tarik Abađija, Tarik Kadribegović, Tarik Marić, Tarik Sunagić, Vedran Kisić, Belma Rizvanović, Elena Zovko, Emela Piralić, Lana Janković, Nina Čerkić I Sarrah Nuspahić.

Sa plivačima su bili treneri Marina Balić i Borut Petrič.

Medalje su osvojili:

Danis Alikalfić - pet zlatnih medalja i pehar za najboljeg plivača u svojoj kategoriji;
Sarrah Nuspahić - jednu zlatnu, jednu srebrenu i dvije brončane medalje;
Elena Zovko - jednu zlatnu i dvije srebrene medalje;
Miralem Marić - jednu zlatnu, jednu srebrenu i dvije brončane medlje;
Tarik Marić - jednu zlatnu, jednu brončanu medalju i pehar za najboljeg plivača u svojoj kategoriji;