Natjecanje

Plemići na Kupu ''Novi Grad'' 2021. osvojili 16 medalja

Najuspješniji je bio Ivan Ivanković (13 i 14 godina) koji se u svih pet disciplina koje je plivao okitio odličjima.
Sport / Ostali sportovi | 05. 12. 2021. u 15:59 Bljesak.info

U organizaciji Plivačkog kluba ''Novi Grad'' iz Sarajeva u subotu 4. prosinca 2021. održao se 11. međunarodni plivački miting Kup ''Novi Grad'' 2021. na kojem je nastupilo 546 natjecatelja iz 30 klubova iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

APK ''Zrinjski'' predstavilo je 19 plivačica i plivača: Luka Barbarić, Ivan Ivanković, Filip Miloš, Lovro Bagarić, Nikola Alpeza, Petar Crnjak, Matej Arapović, Viktor Jurešić, Domagoj Pavlović, Bruno Pranjić, Ante Talić, Marko Ćavar, Mihael Gulin, Petar Pavlović, Noa Šarić, Anđela Talić, Ivna Delić, Matea Pavlović i Nola Bilušić koji su ekipno zauzeli 10. mjesto osvojivši 16 medalja - 4 zlatne, 6 srebrnih i 6 brončanih.

Najuspješniji je bio Ivan Ivanković (13 i 14 godina) koji se u svih pet disciplina koje je plivao okitio odličjima, osvojivši četiri zlata u disciplinama 50 m slobodno, 100 m slobodno, 50 m delfin i 100 m delfin te broncu u disciplini 100 m mješovito, čime je potvrdio dominaciju u svojoj kategoriji.

Uspješan je također bio i Luka Barbarić (13 i 14 godina) osvojivši četiri odličja, i to srebro u disciplini 50 m leđno i bronce u disciplinama 50 m slobodno, 100 m slobodno i 100 m leđno.
Petar Crnjak (10 godina) osvojio je tri odličja, i to srebro u disciplinama 50 m prsno i 50 m delfin te broncu na 50 m leđno.

Noa Šarić (9 godina) također je osvojio tri odličja, i to srebro u disciplinama 50 m slobodno i 50 m prsno te broncu na 100 m slobodno.

Petar Pavlović (10 godina) osvojio je srebro u disciplini 100 m delfin.

U pratnji naših plivača bili su treneri Marinko Ferenc, Luka Mandić i Petar Mandić.

Idući vikend, 11. prosinca 2021., APK Zrinjski ugostit će sportske prijatelje, plivače i plivačice iz BiH i regije, na njihovom 10. Božićnom kupu, priopćeno je iz APK Zrinjski.