Svjetski kup

Pinturault uzeo treću uzastopnu kombinaciju, Kostelića nigdje

Sport / Ostali sportovi | 29. 12. 2016. u 15:17 S.K.

Francuz Alexis Pinturault pobjednik je kombinacije za Svjetski kup vožene u talijanskom skijalištu Santa Caterina.

On je najbržom slalomskom vožnjom slavio s 34 stotinke prednosti u odnosu na drugog Austrijanca Marcela Hirschera, odnosno 1.13 sekundi ispred trećeg Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea, koji je bio vodeći nakon superveleslalomske vožnje.

Pinturault je u Santa Caterini ostvario treću pobjedu u kombinaciji zaredom u Svjetskom kupu, nakon što je slavio u posljednje dvije kombinacije prošle sezone kojima je osvojio i mali kristalni globus u toj disciplini.

Ivica Kostelić, koji u toj disciplini ima ukupno 9 pobjeda na utrkama Svjetskog kupa, bio je tek 36., dok je drugi hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 20. mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Hirscher je vodeći sa 713 bodova, 231 više od drugog Norvežanina Kjetila Jansruda, odnosno 248 ispred trećeg Pinturaulta.