Brzo klizanje

Pala dva državna rekorda, srebro i bronca

Novo vrijeme državnog rekorda na 500 m iznosi 42:263, a na dionici 1000 m - 1:26.249. U ovoj disciplini zauzeo je 6. mjesto. Na 1500 m ušao je u finale B, gdje je zauzeo 10. mjesto.
Sport / Ostali sportovi | 14. 11. 2022. u 10:12 Fena

Seniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Tarik Omeragić postavio je dva nova državna rekorda, na 500 m i na 1000 m na međunarodnom natjecanju "Alta Valtellina Trophy" u Bormiu (Italija).

Na ovom jakom natjecanju, na kome je sudjelovalo 46 brzoklizača  iz 19 zemalja, naš reprezentativac imao je odličan nastup na sve tri discipline u kojim je nastupio (1500 m,500 m i 1000 m).

Novo vrijeme državnog rekorda na 500 m iznosi 42:263, a na dionici 1000 m -  1:26.249. U ovoj disciplini zauzeo je 6. mjesto. Na 1500 m ušao je u finale B, gdje je zauzeo 10. mjesto.

''Savez klizačkih sportova BiH zadovoljan je nastupom našeg reprezentativca, posebno zbog postavljanja dva nova državna rekorda na samom otvaranju klizačke sezone, što nam daje pravo da se nadamo i vjerujemo da će Omeragić na Europskom i Svjetskom prvenstvu biti još bolji i da će napraviti značajan pomak na svjetskoj rang listi'', priopćeno je iz ovog Saveza.

Pored toga, juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Ermin Raščić i Nedim Muzaferović osvojili su srebrenu i brončanu medalju na ovom natjecanju.

U konkurenciji 200 natjecatelja iz 11 zemalja, Raščić je u kategoriji Juniori A osvojio srebrenu medalju, dok je  Muzaferović, kojem je to bio prvi nastup za reprezentaciju BiH, kao Junior B  osvojio broncu.

U nastavku klizačke sezone, u decembru ove godine,  Muzaferović će nastupiti u Dresdenu, a Raščić na Alpe Adria Trophy u Beogradu.

U Savezu klizačkih Sportova BiH očekuju da oba bh. reprezentativca ispune normu za nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje će biti održano krajem siječnja 2023. u Gdanjsku (Poljska).