Nakon velike borbe u pet setova

Odbojkašice Turske postale prvakinje Europe

Naturalizirana Kubanka Melissa Vargas je predvodila Tursku s 41 poenom, dok je kod Srbije Tijana Bošković imala 37 poena.
Sport / Ostali sportovi | 04. 09. 2023. u 00:59 Bljesak.info

Odbojkašice Turske postale su nove prvakinje Europe. Nakon velike borbe koja je trajala 141 minutu, Turska je uzvratila Srbiji za poraz od prije četiri godine na domaćem terenu.

Ovaj put je to po setovima bilo 25:27, 25:21, 22:25, 25:22 odnosno 15:13. Naturalizirana Kubanka Melissa Vargas je predvodila Tursku s 41 poenom, dok je kod Srbije Tijana Bošković imala 37 poena. Turkinje su ispustile dvije set u prvom setu, Vargas je pogriješila. Veliki preokret se dogodio u trećem setu, Turkinje su imale šest poena prednosti, ali je onda Srbija napravila preokret nakon serije dobrih servisa Maje Popović.

Kada se lomio četvrti set Melissa Vargas je osvojila važne poene za peti set. Set koji je otišao na stranu Turske. Nakon dvije titule Rusije, na scenu je stupila reprezentacija Srbije koja je dominirala na turnirima 2017. i 2019. godine, Italija je bila najbolja prije dvije godine.

"Mislim da smo pokazali na terenu, borili smo se do zadnjeg trenutka, ali moram čestitati protivnicama, bile su sjajne, nijanse su presudile i nažalost, nismo uspjele da završimo u našu korist", rekla je nakon meča Tijana Bošković.

Treće mjesto na kraju je osvojila Nizozemska koja je bila bolja od Italije u tri seta 25:23, 28:26, 25:20.