Pobjeda nad Hapoelom

Odbojkašice Brčkog u osmini finala europskog CEV kupa

Sport / Ostali sportovi | 26. 01. 2017. u 13:22 Z.D.

Pobjedom nad ekipom Hapoel Kfar Saba iz Izraela u zlatnom setu odbojkašice Jedinstva iz Brčkog plasirale su se u osminu finala CEV Kupa.

Brčanke su u prvoj utakimici u Izraelu poražene sa 3:0, da bi na domaćem terenu u srijedu slavile sa 3:1.

Prvo je ekipa iz Izraela povela sa 1:0 u setovima (25:15), a potom je uslijedio veliki preokret. Odbojkašice Jedinstva dobile su sljedeća tri seta (25:20, 25:23, 25:22), a potom su slavile u zlatnom setu sa 15:8.

U osmini finala Jedinstvo će igrati protiv pobjednika između ruskog Dinamo Kazana i češkog Olomouca.

Dinamo Kazan u prvom susretu je pobijedio u gostima sa 3:0, a uzvratni susret, nakon kojega će biti poznat domaćin brčanskoj ekipi u osimini finala.