Škola atletike Mostar

Nova zlata, srebra i bronce za mostarske atletičare

Za Školu atletike Mostar nastupili su: Adin Kasumačić, Emin Lizde, Loren Markin, Emin Šoše, David Ivković, Hanna Ćehić, Mak Miličević, Petra Šaravanja.
Sport / Ostali sportovi | 08. 09. 2022. u 09:13 Bljesak.info

Dvije zlatne, dvije brončane i jednu srebrenu medalju osvojili su atletičari Škole atletike Mostar proteklog vikenda (3. i 4. rujan) u Vogošći.

Naime, mostarski atletičari nastupili su na Prvenstvu FBiH za mlađe kategorije i još jednom pokazali svoje sposobnosti u različitim atletskim kategorijama.

Adin Kasumačić osvojio je 1. mjesto u kategoriji 200m (cicibani), a Emin Lizde također je bio prvi u skoku u dalj (cicibani).

Osim zlata na 200m, Adin Kasumačić je osvojio i srebro na 60m (cicibani), dok su se broncama okitili Loren Markin i David Ivković. Markin (cicibani) je bio treći u kategoriji skok u dalj, a Ivković brončani na 60m (pioniri).

''Nastavljamo s našim radom, promovisanjem atletike, razvojem mladih'', rekao je trener i osnivač ''Škole atletike Mostar'' Armin Duzić.