Senzacija u Indian Wellsu

Norrie: Da je netko rekao da ću osvojiti turnir....

"Tako sam sretan, ne mogu to ni opisati. Ne mogu vjerovati. Da ste mi rekli da ću slaviti prije početka turnira, ne bih vam vjerovao", pričao je nakon finala Norrie.
Sport / Ostali sportovi | 18. 10. 2021. u 11:23 Feđa IBRULJ | Bljesak.info
Cameron Norrie vs Nikoloz Basilashvili | Indian Wells 2021 Final Highlights

Teniski turnir u Indian Wellsu je star 47 godina i do nedjelje su ga osvajali samo najbolji. Dovoljno je
pogledati listu pobjednika i sve će vam biti jasno.

Teško je pronaći i približno sličnog tenisača koji je napravio ono što je pošlo za rukom Britancu, prvom u povijesti.

Greg Rusedski je 1998. godine izgubio finale od Marcela Riosa, četiri godine kasnije Tim Henman je uhvatio tri gema Lleytonu Hewittu.

Izgubio je Tim i finale od Rogera Federera 2004. godine, baš kao Andy Murray 2009. godine u okršaju s Rafaelom Nadalom.

Vjerojatni nisu ni sanjali ljubitelji tenisa na Otoku, da će prvi pobjednik biti Cameron Norrie. Koji je od danas 15. igrač svijeta.

"Tako sam sretan, ne mogu to ni opisati. Ne mogu vjerovati. Da ste mi rekli da ću slaviti prije početka
turnira, ne bih vam vjerovao", pričao je nakon finala Norrie.

Norrie je u tri seta, nakon preokreta sredio Nikoloza Basilashvilija 3-6, 6-4, 6-1, te je tako postao prvi tenisač koji je osvojio ovaj turnir nakon Ivana Ljubičića koji je u trenutku slavlja bio izvan najboljih 25 na svijetu.

"Ovo je za mene bio težak meč. Prvi put sam bio u finalu i bilo mi je teško uhvatiti malo samopouzdanja u izmjenama jer su bile poprilično kratke. S par dobrih poena kod 5-4 u drugom setu sam uspio. Podigao sam nivo svoje igre, "pronašao" svoje noge, počeo sam se kretati kao što sam radio većim dijelom turnira", naglasio je.

Basilashvili je imao set prednosti i break viška na početku drugog seta, ali je to sve prokockao.
Posljednju priliku da se vrati meč Gruzijac je imao kod 0:2 u trećem setu, ali je ispustio dvije break
lopte.

Norrie je poveo 3-0 i sve je bilo jasno. Do naslova u Indian Wellsu, Norrie je uspio osvojiti tek turniru u Los Cabosu, dok je izgubio pet finala u Aucklandu, Estorilu, Lyonu, Queen'su i San Diegu.

Nakon ovog trijumfa Britanac je došao u situaciju da se bori za nastup na završnom turniru najboljih osam. Trenutačno je deseti, pa će kroz dvoranske turnire u Beču i Parizu pokušati dohvatiti to mjesto.