Na Kipru osvojene četiri medalje

Nejra Sipović postala prvakinja Europe

U finalnoj borbi bh. karatistkinja je savladala Natali Osadchuk iz Ukrajine rezultatom 6:3, a prethodno je bila bolja od Ramazanove iz Azerbejdžana 8:0, Andrianopolou iz Grčke 2:1, Lobato-Sanchez iz Španije 3:0 i Njemice Bitsch 8:0.
Sport / Ostali sportovi | 06. 02. 2023. u 11:28 Bljesak.info

Nejra Sipović je osvojila zlatnu medalju kategoriji mlađe seniorke do 55kg na 50. Evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i U21 koje se održalo u Larnaki na Kipru.

Naslovom prvakinje Evrope, Nejra, koja dolazi iz Karate kluba Ippon iz Sarajeva, ostvarila je veliki uspjeh za Bosnu i Hercegovinu, a sa svojim rezultatima odavno se nalazi u samom vrhu evropskog i svjetskog karatea.

Sjajne rezultate zabilježili su i drugi bh. predstavnici. Ali Arnautović je osvojio srebro u konkurenciji kadeta do 57 kilograma. Srebro je otišlo i u ruke Anesa Bostandžića koji je postao doprvak Europe U21 +84, dok je treće mjesto zauzela Marina Kurteš u konkurenciji U21 -61kg.