Rimski Masters

Nadal preko Đokovića do desetog naslova

Bio je to Nadalov i Đokovićev 57. međusobni obračun, a Španjolac je smanjio Novakovu prednost na 29-28.
Sport / Ostali sportovi | 16. 05. 2021. u 20:24 Bljesak.info

Španjolski tenisač Rafael Nadal po deseti put u karijeri osvojio je naslov pobjednika rimskog Masters 1000 turnira pobijedivši u nedjeljnom finalu prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 7-5, 1-6, 6-3 nakon dva sata i 49 minuta igre.

Bio je to Nadalov i Đokovićev 57. međusobni obračun, a Španjolac je smanjio Novakovu prednost na 29-28. U rimskim finalima Nadal sada vodi s 4-2, a izjednačio se s Đokovićem po broju osvojenih Masters naslova (36).

Đoković je bolje počeo meč i poveo s 2-0, ali je odmah izgubio stečenu prednost. Nadal je još jednim 'breakom', za vodstvo 6-5, stvorio ključnu prednost za osvajanje prvog seta.

U drugom setu je Đoković uvjerljivo bio bolji i s dva 'breaka' došao do trećeg seta. U njemu je Nadal kod 2-2 spasio dvije 'break-lopte', u sljedećem gemu ostavio Đokovića na nuli za jedini 'break' u odlučujućem setu i tako stigao do svog desetog trijumfa u Foro Italicu.

Nadal je u svom 125. finalu u karijeri došao do 88. naslova, a Đoković je ostao na 82 osvojena trofeja u 118 finala.

Španjolac iz Rima odlazi s 1000 bodova i osvojenih 245.085 eura, dok je Đoković osvojio 600 bodova i 145.000 eura, piše Hina.