Natjecanje

Mostarski Taekwondo klub Cro Star donio 32 medalje u Mostar

''Do sad smo nastupili na 3 turnira te smo osvojili sveukupno 97 medalja, 6 pehara za ekipni plasman i titulu najboljeg natjecatelja turnira'', rekla je trenerica Cro Stara Klaudia Marić.
Sport / Ostali sportovi | 07. 06. 2021. u 13:42 Bljesak.info

Nakon osvojene 54 medalje na nedavno održanom turniru u Sarajevu, mostarski Taekwondo klub Cro Star nastavlja nizati uspjehe. U nedjelju je u Hadžićima održan međunarodni taekwondo turnir Iskra Open, na kojem su Mostarci bili opet iznimno uspješni te su osvojili 32 medalje i 3 pehara.

''Na turniru u Hadžićima naš klub je predstavljao 21 natjecatelj, a osvojili smo 32 medalje (7 zlata, 11 srebra i 14 bronci), pehar za najboljeg natjecatelja turnira i 2 ekipna plasmana. Neki natjecatelji su imali pravo nastupa u dvije discipline i svi su za veliku pohvalu. Ove godine su pomalo krenuli turniri. Do sad smo nastupili na 3 turnira te smo osvojili sveukupno 97 medalja, 6 pehara za ekipni plasman i titulu najboljeg natjecatelja turnira'', rekla je trenerica Cro Stara Klaudia Marić.

Zlato su osvojili: Gabriel Aleksandar Ćeško (2 zlata), David Rezo (2 zlata), Luka Bošnjak, Josip Bevanda, Marko Bevanda.

Srebro: Niko Krešić (2 srebra), Iva Marić, Lea Krešić, Iva Grbešić, Antonio Rezo, Domagoj Doko, Matej Dankić, Matej Šunjić, Jelena Ćeško, Petra Bukvić

Bronca: Domagoj Doko, Jakov Lucović (2 bronce), Jelena Ćeško, Ana Grbešić, Luka Bošnjak, Barbara Lasić (2 bronce), Iva Marić, Iva Šunjić, Jana Krtalić (2 bronce), Lana Šunjić, Lea Krešić.

Gabriel Aleksandar Ćeško je dominirao svojom kategorijom u obje discipline te je pored dvije osvojene zlatne medalje zasluženo osvojio i pehar za najboljeg vrtićanca turnira. Josip Bevanda je drugi najbolji kadet turnira. David Rezo je treći najbolji vrtićanac turnira.

Ekipa Cro Stara je u ekipnom poretku zauzela 2. mjesto u vrtićancima, 2. mjesto u kadetima.

Na turniru u Hadžićima je nastupilo 545 natjecatelja iz 4 države. Turnir se održao na 5 borilišta s elektronskom opremom.

Ekipu Cro Stara su vodili treneri Klaudia Marić, Boris Knezović i Teo Jergović, priopćeno je iz Taekwondo kluba Cro Star.