Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Atletski klub Mostar

Mostarski atletičari uspješni u Sarajevu: Zlato, srebro i dvije bronce

Najuspješniji nastup ostvario je Afan Koso u disciplini skok udalj, gdje je osobnim rekordom od 5,83 metra osvojio prvo mjesto i naslov prvaka Bosne i Hercegovine.
30.05.2026. u 17:17
text

Atletski klub Mostar osvojio je četiri medalje na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za pionire i pionirke U16, održanom u Sarajevu.

Mostarski klub na državnom prvenstvu predstavljalo je 10 atletičara i atletičarki u različitim disciplinama: Loren Markin, Afan Koso, Adin Kasumačić, Antonio Pehar, Dajra Didik, Zarah Elezović, Hanna Ćehić, Dalia Čolakhodžić, Asja Marić i Asija Čolakhodžić.

Najuspješniji nastup ostvario je Afan Koso u disciplini skok udalj, gdje je osobnim rekordom od 5,83 metra osvojio prvo mjesto i naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Srebrnu medalju za AK Mostar osvojio je Loren Markin u disciplini 100 metara prepone.

Adin Kasumačić osvojio je dvije brončane medalje, i to u disciplinama 300 metara i bacanje koplja.

Zapažen nastup ostvarila je i Dajra Didik u utrci na 600 metara, istrčavši osobni rekord 1:45,71, što joj je donijelo četvrto mjesto.

POVEZANO