Judo turnir

Mostarska Neretva s pet medalja se vratila iz Banja Luke

Mostarska Neretva na ovaj turnir povela je samo pet svojih galebova, a u Mostar su se vratili s isto toliko medalja.
Sport / Ostali sportovi | 06. 10. 2021. u 20:10 Bljesak.info

Proteklog vikenda JK Neretva nastupio je na Međunarodnom judo turniru u Banja Luci pod nazivom ''Kup Stevan Marković''.

Turnir se održao u sportskoj dvorani Borik u organizaciji JK Banja Luka. Na turniru je nastupilo preko 40 klubova iz 6 država sa preko 550 natjecatelja.

Zemlje sudionice ovogodišnjeg kupa bile su Bosna i Hercegovina, Belgija, Crna Gora, Hrvatska, Nizozemska i Srbija.

Mostarska Neretva na ovaj turnir povela je samo pet svojih galebova, a u Mostar su se vratili s isto toliko medalja. U konkurenciji 42 judo kluba JK Neretva je u ukupnom plasmanu završio na 18 mjestu u ukupnom zbroju bodova sa samo pet natjecatelja. Osvojene su tri zlatne, jedna srebrena i jedna brončana medalja i jedno sedmo mjesto.

Zlatne medalje osvojili su Rino Vrljić (2 zlatne) do 60 kg (U15) i (U18) i  Srđan Ajvaz do 90 kg (SEN). Srebrenu medalju osvojio je Đulijano Osmanović do 46 kg (U13).
Brončanu medalju osvojila je Ajdina Aličić do 63 kg (U15).

Sedmo mjesto osvojio je Dragan Paol Senkić u kategoriji do 73 kg (U18) s jednom pobjedom i dva poraza.

Najistaknutiji član Neretve i ovoga puta bio je Rino Vrljić koji je u dvije uzrasne kategorije osvojio dvije zlatne medalje sa po 4 pobjede u obje te tako opet pokazao da se redovnim treninzima, upornošću, marljivim radom i savjetima svojih trenera mogu postići izvrsni rezultati kakve on postiže u posljednje vrijeme, ističe se u priopćenju kluba.