#IdeStari

Mostar SG Staklorad prvak BiH u futsalu!

U trećoj utakmici finala doigravanja za prvaka BiH Mostarci su bili bolji od MNK Brotnja 4:1
Sport / Ostali sportovi | 12. 05. 2019. u 21:19 Bljesak.info

Finalna serija premijernog izdanja doigravanja za prvaka BiH u futsalu nije dalje otišla od treće utakmice. Nakon trijumfa u prvoj 7:3 i pobjede u drugoj 1:6, momčad Mostar SG-a je u trećoj nadigrala Brotnjo 4:1 za konačnih 3:0, za treću titulu zaredom, za drugu uzastopnu obranu naslova.

S obzirom na ostvareno u prethodne dvije sezone, na igrački kadar i ulaganja u momčad, Mostar SG je i prije početka sezone bio najveći favorit za naslov prvaka, a titula je na kraju osvojena s omjerom 19 pobjeda, dva remija i tri poraza uz gol razliku 119:58. Poraz na otvaranju polufinalne serije od Salinesa 2:3, momčad je razbudio pa je do kraja ostvareno pet pobjeda, uz 29 postignutih i osam primljenih golova. S druge strane poraženi sastav Brotnja je ostavio više nego dobar dojam, posebno u doigravanju. Nakon dvije tijesne pobjede protiv Seljaka, Čitlučani su iskoristili svoju priliku kontra Zrinjskog i čini se da je to bio njihov maksimum.

Do prvog gola, u prvoj polovini prvog poluvremena trećeg duela, vidjeli smo pokušaj Hrkaća već nakon tridesetak sekundi igre, tek zicer koji nije iskoristio Grgić na drugoj strani. U 11.minuti, Kahvedžić postiže svoj šesti gol u doigravanju nakon čega veliku šansu propušta De Souza. Dvije minute kasnije Jelić je uz malu pomoć golmana Ivankovića udvostručio prednost domaćih. Ipak, gosti lako ne odustaju, pa je uporni Pantić na 53 sekunde prije kraja poluvremena smanjio na 2:1.

Gol Pavlovića u 23.minuti, definitivno je prelomio utakmicu, a za konačnih 4:1 se pobrinuo Kahvedžić u situaciji kada je do kraja popustila koncentracija igračima Brotnja u posljednjoj minuti. U završnici dvoboja su probali gosti igrati s čovjekom više bez golmana, ali nisu uspjeli utakmicu odvesti eventualno u neizvjesne vode.

Nakon završetka utakmice uslijedio je veliko slavlje domaćih navijača, a pored prelaznog pehara, prvacima je potpredsjednik saveza Ivan Beus uručio i pehar u trajno vlasništvo.

MOSTAR SG STAKLORAD – BROTNJO 4:1

Dvorana USRC Midhad Hujdur – Hujka. Gledatelja: 500. Suci: Željko Dragojević i Vedran Marčinko. Delegat: Dragan Mejakić.

Strijelci: 1:0 Kahvedžić (10), 2:0 Jelić (15), 2:1 Pantić (20), 3:1 Pavlović (23),
4:1 Kahvedžić (40).

Mostar SG Staklorad: Galić, Hrkać, Jelić, Kahvedžić, Radmilović, Memić, Šikalo, Macić, Pavlović, De
Souza, Aladžić, Vesić, Gosto, Lazarević.

Brotnjo: J. Ivanković, Pantić, Bošnjak, Granić, Grgić, Galić, Miličević, Odak, D. Ivanković, Marković,