Futsal

Mostar SG Staklorad bolji i od Brčkog

Prvi susret osmog kola Premijer lige BiH u futsalu između Mostar SG Staklorada i Brčko Zdravlja pripao je domaćem timu rezultatom 6:3.
Sport / Ostali sportovi | 17. 11. 2017. u 20:14 Bljesak.info

Detalj s utakmice Mostar SG Staklorad - Brčko Zdravlje

U zanimljivom prvom polurvemenu gosti su u ranoj fazi stekli značajnih 2:0, da bi Mostarci potom za šest minuta uspjeli preokrenuti. Dvostruki strijelac za Brčko bio je Semir Hodžić, dok su za domaćina redom pogađali Bošković, Vesić i Aladžić.

Marijo Aladžić u 25. minuti postigao je gol za 4:2, da bi sjajnu akciju domaćina u novi pogodak, ovog puta za 5:2 u 28. minuti, pretvorio Saša Babić. Pet minuta prije kraja Sead Buljubašić nije realizovao penal za goste, šutiravši pored gola. U samom finišu Vladan Vesić je atraktivnim pogotkom povisio na 6:2, da bi potom Kahvedžić autogolom postavio konačnih 6:3.

Bio je ovo osmi uzastopni trijumf Mostaraca u Premijer ligi, kojim su ostali na čelu tablice.

Mostar SG Staklorad – Brčko Zdravlje 6:3

Dvorana USRC Midhat Hujdur – Hujka u Mostaru. Gledalaca: 300. Sudija: Alem Bajrović (Sarajevo). Pomoćnici: Almedin Berilo (Sarajevo) i Dušan Berak (Trebinje). Strijelci: 0:1 S.Hodžić (7), 0:2 S.Hodžić (8), 1:2 Bošković (9), 2:2 Vesić (14.), 3:2 Aladžić (15), 4:2 Aladžić (25), 5:2 Babić (28), 6:2 Vesić (38), 6:3 Kahvedžić – autogol (39).

Mostar SG Staklorad: Sesar, Aladžić, De Souza, Bošković, Babić, Radin, Pavlović, Memić, Vesić, Kahvedžić, Gosto, Džemić i Šikalo.

Brčko Zdravlje: Aleksić, Mirić, Ćulum, Buljubašić, Tanasković, Bahor, Milaković, Đuričić, S. Hodžić, Savić, Dodić, E. Hodžić i Tomić.