Kajak

Mađari briljirali u kajak utrkama

Sport / Ostali sportovi | 08. 08. 2012. u 13:46 S.S.

Mađarski kajakaši obilježli su natjecanje u srijedu, nakon što su osvojili zlatne medalje u muškom dvosjedu i ženskom četvorosjedu na Olimpijskim igrama u Londonu. Rudolf Dombi i Roland Kokeny pobijedili su u kajakaškoj utrci na 1000 metara, nakon što su u foto-finišu bili ispred protivnika iz Portugala.

Dombi i Kokeny su utrku završili 53 tisućita dijela sekunde ispred Fernanda Pimenta i Emanuela Silve, koji su osvojili srebrenu medalju, dok je bronzana pripala Nijemcima Martinu Hollsteinu i Andreasu Ihleu.

Srebro koje su osvojili Portugalci je prva medalja u povijesti njihove zemlje u kajaku i kanuu.

Ženski četverac Mađarske u sastavu Krisztina Fazekas, Katalin Kovacs, Danuta Kozak i Gabriella Szabo na 500 metara prekinuo je 16-godišnju dominaciju Njemačke u toj disciplini.

Mađarice su utrku završile za 1:30.827 minuta, ispred Njemica i Bjeloruskinja. Zlatnu medalju u kanu sprintu na 1000 metara osvojio je Nijemac Sebastian Brendel, srebernu Španjolac David Cal Figeroa, a Kanađanin bronzanu Mark Oldershaw.