Bravo!

Ljutić odvozila najbolji veleslalom karijere

Dosad je Zrinki najveći uspjeh sezone bilo sedmo mjesto iz veleslaloma u kanadskom Tremblantu, ali ima konstantno dobre rezultate i samo je jednu utrku u toj disciplini završila izvan prvih 15.
Sport / Ostali sportovi | 20. 01. 2024. u 15:10 Bljesak.info

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić ostvarila je najbolji rezultat sezone i najbolji u karijeri u veleslalomu osvojivši četvrto mjesto u slovačkoj Jasni. Ostvarila je vrijeme 2:22.13 i zaostala 4.33 sekunde za nevjerojatnom pobjednicom Šveđankom Sarom Hector.

Ljutić je u prvoj vožnji imala popriličan zaostatak od 2.61 sekunde, ali to je bilo dovoljno za visoko četvrto mjesto jer su mnoge skijašice krenule opreznije nakon pada i teške ozljede Slovakinje Petre Vlhove, koja je startala kao četvrta. Samo su se Shiffrin i Robinson donekle približile Šveđanki Sari Hector, koja se spustila prije nesreće.

U drugoj je vožnji Ljutić obranila prednost nad ostalima, ali nije uspjela nadoknaditi velik zaostatak iz prvog laufa te se dočepati prvog postolja karijere u veleslalomu. Prošle je sezone bila treća u slalomu u Špindleruvu Mlynu.

Dosad je Zrinki najveći uspjeh sezone bilo sedmo mjesto iz veleslaloma u kanadskom Tremblantu, ali ima konstantno dobre rezultate i samo je jednu utrku u toj disciplini završila izvan prvih 15. S današnjih 50 bodova sakupila je 177 u veleslalomu i drži osmo mjesto u toj disciplini, dok je u ukupnom poretku 16. s 258 bodova, piše Index.hr.