Još jedan dobar nastup

Lana Pudar izborila novo finale

Pudar je u polufinalu osvojila treće mjesto u svojoj grupi s vremenom 56.28, te s ukupno šestim vremenom polufinala izborila plasman među osam najboljih plivačica.
Sport / Ostali sportovi | 20. 12. 2021. u 15:47 Bljesak.info

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale utrke na 100 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abu Dabiju.

Malo odmora između utrka na 50 i 100 metara leptir Lani Pudar je itekako dobro došlo. Lana je opet bila prava, Lana je opet bila brza i gledat ćemo je u još jednom finalu. Onom na 100 leptir. U prvoj polufinalnoj utrci Lana je isplivala vrijeme 56.28 što je bilo treće u prvoj polufinalnoj utrci, ukupno peto šesto vrijeme polufinala.

Najbrža je u prvom polufinalu je bila Kanađanka Margaret Macneil 55.45, dok je Amerikanka Claire Curzan zvršila kao druga s 55.64. Najbolja bosanskohercegovačka plivačica je za pobjednicom svoje polufinalne skupine zaostata 83 stotinke.

U drugom polufinalu pobjedila je Louise Hansson sa 55.81, u finale su se plasirale još Torri Huske Amerikanka (56.13), Elena Di Liddo iz Italie (56.21), Bjeloruskinja Anastasiya Shkurdao (56.42), te kao posljednja, peta iz druge utrke Farida Osman iz Egipta (56.62).

Petnaestogodišnja Mostarka će u finalu u utorak od 16.10 sati plivati za svoju drugu medalju na SP-u, nakon što je prije nekoliko dana osvojila bronzu u disciplini 200 metara leptir.