Najbrža disciplina

Lana bez polufinala

Lana se natjecala u kvalifikacijama jedne od najbržih utrka u plivanju, 50 metara delfin.
Sport / Ostali sportovi | 23. 06. 2022. u 10:36 Bljesak.info

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar jutros je nastupila u svojoj trećoj utrci na Svjetskom prvenstvu za seniorke koje se održava u Budimpešti.

Lana se natjecala u kvalifikacijama jedne od najbržih utrka u plivanju, 50 metara delfin, a u svojoj šestoj kvalifikacijskoj utrci zauzela je osmu poziciju s vremenom 27.14, što na kraju nije bilo dovoljno za polufinale.

Lana na tekućem prvenstvu ima već dva finala i očigledno je umor ostavio traga jer je sinoć plivala finalnu utrku na 200 metara delfin.

U finalnoj utrci na 100 metara delfin zauzela je osmo mjesto, dok je bila šesta u svijetu na utrci 200 metara delfin, a u spomenutoj utrci bila je najbolje plasirana plivačica iz Europe.

Spomenute kvalifikacije su bile i posljednji Lanin nastup na Svjetskom prvenstvu u Budimpetši, piše Sportsport.ba.