Kod Konjica ugostili najbolje triatlonce BiH, Godinjak i Talić ponovno najbrži
U Lisičićima kod Konjica uspješno je održano četvrto izdanje Green Lake Triathlona, jednog od najznačajnijih triatlonskih događaja u Bosni i Hercegovini.
Ovogodišnje natjecanje imalo je poseban značaj jer je u okviru manifestacije održano i Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u olimpijskom triatlonu. Više od 50 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine i inozemstva natjecalo se u olimpijskoj i sprint distanci, pruživši brojnim posjetiteljima vrhunska sportska uzbuđenja u jedinstvenom ambijentu Jablaničkog jezera.
Potvrđena dominacija
Titulu državnog prvaka Bosne i Hercegovine u olimpijskom triatlonu osvojio je Belmin Godinjak, koji je tako uspješno obranio naslov osvojen prošle godine. U ženskoj konkurenciji državna prvakinja ponovo je postala Anđela Talić, također potvrdivši dominaciju i obranivši titulu najbolje triatlonke Bosne i Hercegovine. U sprint triatlonu najbrži je bio Igor Isanović, dok je u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila Hanych Zlatoslava.
Zahvala organizatorima
Predsjednik Triatlon kluba Feniks i organizator događaja Jasmin Harbinja izrazio je zadovoljstvo uspješno realiziranim natjecanjem.
"Iza nas je još jedno izuzetno uspješno izdanje Green Lake Triathlona. Posebno smo ponosni što smo ove godine bili domaćini Državnog prvenstva Bosne i Hercegovine u olimpijskom triatlonu i što smo imali priliku ugostiti najbolje triatlonce naše zemlje. Zahvaljujem se svim natjecateljima, volonterima, partnerima i institucijama koje su podržale organizaciju događaja. Vjerujemo da će Green Lake Triathlon nastaviti rasti i u godinama koje dolaze", rekao je Harbinja.
Organizatori ističu da je događaj realiziran uz podršku Triatlon i pentatlon saveza Bosne i Hercegovine, Grada Konjica, Federalnog ministarstva okoliša i turizma, kao i Vlade Hercegovačko-neretvanske županije.