Karate klub Blagaj osvojio deset medalja na Mostar Openu
Karate klub Blagaj ostvario je odlične rezultate na 8. Mostar Openu, međunarodnom turniru održanom 15. studenoga, na kojem je sudjelovao 51 klub iz šest država – Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Belgije i Bosne i Hercegovine.
Za Karate klub Blagaj nastupilo je trinaest natjecatelja koji su u jakoj konkurenciji osvojili ukupno deset medalja: četiri zlatne, jednu srebrnu i pet brončanih.
Zlatne medalje osvojili su: Sarah Hamzić (kate, 7 godina), Dželila Salčin (borbe, 8/9 godina, +36 kg), Amar Salčin (borbe, 10 godina, +45 kg), Kanita Šoro (borbe, 12 godina, +50 kg).
Srebrnom medaljom okitila se Adna Đuliman (kate, 8 godina).
Brončane medalje pripale su: Lajli Šarić (kate, 9 godina), Lani Vrače (kate, 10 godina), Adni Salčin (borbe, 13 godina, +54 kg), Zejnebi Mrndžić (borbe, 13 godina, +54 kg), te ekipi djevojčica 12/13 godina u kate disciplini u sastavu: Amina Bajgorić, Lejla Badžak i Edna Bojčić.
Ekipu su na natjecanju vodili treneri Zlata Mustafić i Kenan Šarić.
Iz kluba su uputili čestitke organizatoru, Karate klubu Bjelopoljac, ističući kako je ovogodišnji turnir bio na zavidnoj razini i organiziran na visokom standardu.