Državno prvenstvo

Novi uspjesi za Univerzitetski karate klub ''Student'' Mostar

Kata tim KK ''Student'' Mostar u kategoriji ekipno žene U-21 osvojio je bronzanu medalju i to u sastavu: Ajla Zulović, Sarah Suljić i Merjem Đonko.
Sport / Ostali sportovi | 21. 03. 2022. u 21:30 Bljesak.info

Proteklog vikenda u Modriči je održano Državno prvenstvo u karateu, a Univerzitetski karate klub ''Student'' iz Mostara sudjelovao je sa 8 natjecatelja.

Inače, na prvenstvu je sudjelovalo 700 natjecatelja iz 106 klubova iz cijele BiH.

Kata tim KK ''Student'' Mostar u kategoriji ekipno žene U-21 osvojio je bronzanu medalju i to u sastavu: Ajla Zulović, Sarah Suljić i Merjem Đonko.

U kategoriji kate pojedinačno Ajla Zulović osvojila je 5. mjesto, Danis Kuko je bio sedmi a Bakir Idrizović osvojio je 12. mjesto u kategoriji borbe kadeti -70 kg. Stela Čulak u kategoriji borbe kadetkinje +54 kg završila je na 7. mjestu. Anel Tanović osvojio je 9. mjesto u kategoriji borbe juniori -76kg, a Eldar Čolak je bio sedmi u kategoriji borbe U-21 -84kg, priopćio je Univerzitetski karate klub ''Student'' Mostar.