“DBG Open 2016.”

Karataši Širokog u Čitluku osvojili tri medalje

Sport / Ostali sportovi | 18. 09. 2016. u 16:05 S.K.

U subotu je u športskoj dvorani u Čitluku održan karate turnir “DBG Open 2016.” na kojem je nastupilo preko 600 natjecatelja iz pet zemalja.

Karate klub Široki nastupio je sa ukupno osam članova i osvojio tri medalje. Četvorici mladih karataša bio je to prvi ovakav jaki turnir i jedno odlično iskustvo.

Ante Zovko, Milan Milkulić,Nikola Mikulić i Nikola Sesar bez straha su odradili borbe i odlično se nosili sa svojim starijim natjecateljima. Potrebno je istaknuti Milana Mikulića koji je usprkos srčanom nastupu izgubio u borbi za broncu u kategoriji dječaci 11 godina -54kg.

Gabrijela Begić osvojila je broncu,a Anđela Soldo srebro u kategoriji juniorke -54 kilograma - bolja od njih bila je svjetska prvakinja Jelene Pehar.

Najviše treba istaknuti Ivana Vukoju (Borasa) juniori +76 kilograma, koji je ovaj turnir odradio na vrhunskom nivou,ali morao se zadovoljiti srebrom jer ga je u finalu dočekao aktualni svjetski i europski prvak Hamza Čajić.

Natjecanje su pratili treneri Žare Kraljević i Ivan Vukoja.