Turnir u Prnjavoru

Judaši Neretve uspješni na Kupu Male Europe

Sport / Ostali sportovi | 17. 08. 2016. u 11:48 S.K.

Judaši mostarske “Neretve”, proteklog  su vikenda  nastupili na međunarodnom judo turniru “Kup Mala Europa”, koji se već tradicionalno održava u Prnjavoru.

Na turniru je nastupilo preko 480 natjecatelja iz 43 kluba iz Hrvatske, Rumunjske, Crne Gore, Slovenije, BiH, Rusije i Srbije.

Trener Majo Ćeško na turnir je poveo svojih 18 natjecatelja, a oni su svojom kvalitetom  pokazali da su u samom vrhu osvojivši ukupno 15 medalja i tri pehara.

“Neretva” je osvojila pehar za najuspješniju mušku ekipu ml. pionira te još jedan pehar za najuspješniju mušku kadetsku ekipu.

“Što se samog natjecanja tiče, morao bih istaknuti Antu Galića, kadeta do 66 kg koji je već u prvom kolu imao najtežeg protivnika, prvaka Srbije, a potom i Balkana 2016.”, rekao je trener Ćeško.

“Doslovno, član Neretve ga je „zakucao“ na čisti ippon u drugoj minuti borbe, a kasnije i sve ostale protivnike koji su mu se našli na putu. To je samo rezultat njegovog zalaganja na treningu i kontinuiranog rada sa trenerom, a pokazatelji su izvrsni rezultati na posljednjih pet međunarodnih turnira gdje je bio prvi na svakom od njih”, dodao je Ćeško.

Pored ovog sjajnog uspjeha članovi mostarske Neretve su ukupnim zbrojem bodova postigli također fantastičan rezultat, osvojivši pehar za ekipno drugo mjesto od ukupno 43 ekipe.

Nakon turnira članovi kluba  ostali suna šestodnevnom judo kampu gdje su odrađivali treninge sa svojim vršnjacima iz drugih klubova. Rađena su po dva treninga dnevno, odvojeno za svaku uzrasnu skupinu.