Judo

JK Neretva pokupila 28 medalja na Kupu Mostara

Sport / Ostali sportovi | 19. 09. 2016. u 19:50 S.K.

Iza Judo kluba Neretva još je jedan odličan nastup - Neretvaši su na “9 Kupu Mostara 2016.” ekipno osvojili drugo mjesto.

Na turniru je sudjelovalo je oko 400 natjecatelja iz 35 judo klubova iz Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Galebice i galebovi JK Neretve osvojili su ukupno 28 medalja od toga 9 zlatnih, 8 srebrenih i 11 brončanih. Mora se naglasiti kako su se natjecatelji Neretve često međusobno nalazili u borbama za odličja pa je stoga i manji broj medalja od očekivanog.

Još jedan pehar pripao je po osvojenom broju bodova daleko ispred svih ostalih klubova za najbolje kadete i kadetkinje turnira kojeg su osvojili članovi i članice JK Neretve.

“Možemo slobodno reći kako iz natjecanja u natjecanje pokazujemo sve više kvalitetan rad sa mladima što potvrđujemo i ovim posljednjim izvrsnim rezultatima”, poručili su iz kluba.

Što se tiče samih natjecatelj, trener Ćeško je zadovoljan s osvojenih 28 medalja, iako smatra da bi konačni broj bio i veći da nije bilo nekih ozljeda i prehlade kod pojedinih natjecatelja.

Is kluba ističu da su njihovi borci pokazali izrazitu srčanost i tehničko znanje te su s pravom osvojili ekipni pehar za najbolju drugoplasiranu ekipu, kao i još jedan pehar za najbolje kadete i kadetkinje turnira - daleko ispred ostalih klubova koji su nastupili.