Rano ispadanje

Ivo Karlović zaustavio Čilića već u prvom kolu Mastersa u Šangaju

Sport / Ostali sportovi | 06. 10. 2014. u 10:51 S. M.

U dvoboju prvog kola Masters 1000 ATP teniskog turnira u Šangaju Ivo Karlović je u hrvatskom okršaju nakon dva sata i 15 minuta igre pobijedio Marina Čilića 7:5, 2:6, 7:6 (2).

Karloviću je to prva pobjeda protiv prvog 'hrvatskog reketa' nakon dva poraza u kojima nije osvojio niti set. Prvi put su igrali 2010. u Zagrebu gdje je Čilić slavio 7-6, 6-4, a godinu dana kasnije Karlović je u Rimu predao meč nakon što je izgubio prvi set i prvi gem drugog seta. Bila je to i druga Karlovićeva pobjeda ove godine protiv nekog od igrača iz Top 10 nakon što je na startu sezone svladao Tomaša Berdycha.

Ovo je bio drugi Čilićev nastup nakon osvajanja US Opena. U Pekingu je ispao u četvrtfinalu, a sada je poražen već u prvom kolu.