Šok u Riju

Hrvatski košarkaši izgubili od Nigerije i ugrozili plasman u 1/4 finala

Sport / Ostali sportovi | 14. 08. 2016. u 07:43 Z.D.

Hrvatski košarkaši doživjeli su i drugi poraz na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru, gdje ih je u 4. kolu skupine B svladala Nigerija s 90-76 (21-28, 22-11, 27-17, 20-20) i tako stigla do prve pobjede, a izabranici Aleksandra Petrovića kompromitirali su pobjede ostvarene nad Španjolskom i Brazilom, no još uvijek imaju izglede plasirati se u četvrtfinale.

Hrvatska je dobro odigrala tek prvu četvrtinu nakon koje je vodila 28-21. Nigerija je već na poluvremenu vodila 43-39, a u 30. minuti imala čak 17 koševa prednosti (70-53), javlja Jutarnji list. Hrvatska se približila u 36. minuti na tri koša zaostatka (71-74), ali su Nigerijci u završnici uspjeli ostvariti zasluženu pobjedu 90-76.

Bojan Bogdanović je ubacio 28 koševa, a Roko Ukić 10. Nigerijci su pogodili 17 trica. Umeh je s 19 koševa bio najbolji strijelac kod pobjednika, Akogon je ubacio 18.

U prvoj utakmici 4. kola u skupini B Argentina je u dva produžetka svladala Brazil sa 111-107, a Španjolska s nevjerojatnih 109-59 nadigrala dosad neporaženu Litvu.

U posljednjem kolu Hrvatska će protiv Litve tražiti pobjedu kojom bi potvrdila prolaz u četvrtfinale, a može proći kao četvrtoplasirana i ako Brazil svlada Nigeriju.

Argentina i Litva su osigurale plasman u četvrtfinale, ostale četiri reprezentacije konkuriraju za preostala dva mjesta.