Tri člana Karate kluba Hercegovina-Zagreb osvojila medalje

Hercegovački karatisti oduševili, nastavljen fantastični niz osvajanja medalja

Koliko je ekipa na visokoj razini, govori i činjenica da je Ivan Martinac izgubio nakon 3 pobjede u četvrtfinalu kategorije do 75kg i ostao koračić do medalje.
Sport / Ostali sportovi | 27. 03. 2023. u 15:07 Bljesak.info

Prvo nas je u subotu u teškoj kategoriji oduševio Anđelo Kvesić. Stigao je do svoje nove medalje, osvojivši broncu uvjerljivom pobjedom protiv predstavnika Turske rezultatom 7:3. Bila je to vrhunska predstava s atraktivnim poenima. Unatoč činjenici da je Anđelo prije tri tjedna imao ozljedu ligamenata i praktički je do prvenstva samo radio rehabilitaciju i lagane treninge, uspio je ponovno doći od medalje.

U nedjelju su u sastavu Hrvatska muška ekipe u borbama Anđelo Kvesić, Ivan Kvesić, Ivan Martinac osvojili broncu, a u borbi za broncu savladali su ekipu Crne Gore rezultatom 3:1. Posebno inspiriran s pet uvjerljivih pobjeda bio je Ivan Kvesić.

Ovaj trojac bio je nositelj i kralježnica ekipe koja već niz godina vlada europskim borilištima.

Ekipu je u ulozi nacionalnog trenera pratio Danijel Vučić, za kojeg je ovo još jedna u nizu trenerskih medalja s velikih natjecanja.