VN Abu Dhabija

Hamilton pobjednički zaključio sezonu

Britanski vozač Lewis Hamoilton pobjednički je okončao sezonu u kojoj je osvojio svoj šesti naslov svjetskog prvaka u Formuli 1.
Sport / Ostali sportovi | 01. 12. 2019. u 17:30 Bljesak.info

Britanski vozač Lewis Hamoilton pobjednički je okončao sezonu u kojoj je osvojio svoj šesti naslov svjetskog prvaka u Formuli 1, a treći zaredom, on je slavio u utrci za Veliku nagradu Abu Dhabija u nedjelju dominantnom vožnjom tijekom koje je držao vodstvo od prvog do posljednjeg kruga.

Za Hamiltona je ovo bila 250. utrka u karijeri i 84. pobjeda, od toga 11. ove sezone čime je izjednačio osobni rekord po broju uspjeha u jednoj godini.

Drugo mjesto zauzeo je Nizozemac Max Verstappen (Red Bull-Honda) sa 16.772 sekundi iza Hamiltona, a treće Monežanin Charles Leclerc (Ferrari) sa 43.435 sekundi iza pobjednika.

Hamilton je sezonu okončao sa 413 bodova, 87 više od drugog momčadskog kolege Finca Valtterija Bottasa (Mercedes), dok je sezonu na trećoj poziciji okončao Verstappen sa 278 bodova.

U konkurenciji konstruktora Mercedes je sakupio 739 bodova, drugi Ferrari 504, a treća Red Bull-Honda 417.