JK Borsa

Domagoj Marić i Josipa Brvenik seniorski prvaci BiH

Sport / Ostali sportovi | 21. 03. 2021. u 18:49 Bljesak.info

Judo klub "Borsa" ovog je vikenda nastupio na državnom prvenstvu za seniore i seniorke održanom u Lukavcu.

Pravo nastupa na državnom prvenstvu imali su natjecatelji kvalificirani u 3 granska saveza koliko ih djeluje unutar judo saveza Bosne i Hercegovine.

Na ovom najznačajnijem natjecanju na razini Bosne i Hercegovine judo klub "Borsa" iznjedrio je dva nova prvaka države i osvojio dva brončana odličja. U poretku seniorki klub je zauzeo je visoko 2. mjesto.

Seniorski prvaci Bosne i Hercegovine postali su Domagoj Marić i Josipa Brvenik dok su se Mia Maksumić i Darian Faletar okitili brončanim odličjem.

Josipa i Domagoj dugogodišnji su članovi reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Josipi je ovo četvrti naslov državne prvakinje Bosne i Hercegovine, preko 20 puta je osvajala medalje na državnim prvenstvima u različitim starosnim kategorijama te je čak 4 puta osvojila medalju na prvenstvima Balkana.

Domagoju je ovo treće zlatno odličje na državnom prvenstvu u najozbiljnijem uzrastu, a preko 25 puta osvajao je odličja na državnim prvenstvima u svim starosnim kategorijama.