ATP Marakeš

Ćorić spasio pet meč-lopti i uzeo prvi naslov u karijeri!

Sport / Ostali sportovi | 16. 04. 2017. u 16:59 Z.S.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić pobjednik je turnira u Marrakechu u nakon što je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera s 5:7, 7:6 (3) i 7:5, osvojivši prvi ATP naslov u karijeri.

Bio je to sjajan meč u kojem se Ćorić nekoliko puta vraćao iz izgubljene situacije i nakon dva sata i 40 minuta igre ipak stigao do pobjede.

Nakon što je Ćorić izgubio prvi set, u drugom je gubio 0:3, no uspio je izjednačiti. Kohlschreiber je kod rezultata 6:5 imao čak pet meč lopti, a Borna je svih pet spasio i potom preko 13. igre izjednačio na 1:1 u setovima. U trećem setu Nijemac je brzo načinio break, no Borna se još jednom vratio i potom još jednim oduzetim servisom prelomio meč.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj, a Nijemac je slavio u oba prethodna dvoboja odigrana prošle godine na turnirima u Dubaiju i Monte Carlu.

Za Kohlschreibera je ovo bio 16. nastup u finalu i deveti poraz.