Turnir u Winston-Salemu

Čilić vodio set 5:2 pa izgubio

No, do meč-lopte nije stigao. Izgubio je pet gemova zaredom.
Sport / Ostali sportovi | 25. 08. 2021. u 11:49 Bljesak.info

Šesti nositelj Marin Čilić poražen je u dvoboju drugoga kolu ATP turnira iz Serije 250 u Winston-Salemu od Bjelorusa Ilje Ivaške, 63. na ATP ljestvici, s 4:6, 7:5, 6:4 u meču koji mu sigurno neće ostati u dobrom sjećanju.

Čilić je nakon osvojenog prvog seta poveo, napravio 'break' i za 2:0 u drugom setu te ga je samo jedan gem dijelio od pobjede kad je došao do vodstva 5:2. No, do meč-lopte nije stigao. Izgubio je pet gemova zaredom, čime je 27-godišnji Bjelorus izborio treći set, prenosi Hina.

U njemu je Čilić ostao bez prilike za 'break' pa ga je izgubljeni servis u sedmom gemu koštao 16. poraza u ovoj sezoni.

Čilić je tijekom meča zabio 13 asova uz 51 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristio je četiri od 10 break-lopti.