Davis Cup ovakav kakav ga većina pamti odlazi u povijest. I ljubitelji tenisa nisu mogli zamisliti bolji "oproštaj". U fenomenalnoj atmosferi ispunjenog stadiona Pierre-Mauroy, Hrvatska je svladala Francusku 3:1.
Treći, odlučujući bod osigurao je Marin Čilić. Marin je debitirao za reprezentaciju u Davis Cupu 2006. godine, dobio je priliku protiv Stefana Koubeka u petom meču, Hrvatska je već nakon dva dana osigurala trijumf. Od tada do danas bilo je velikih mečeva, pobjeda, poraza. U Zadru je izgubio od Sama Querreya, od Del Potra u finalu prije dvije godine. Taj je posebno težak. Poraz koji je nekako bolio sve do današnjeg slavlja.
"Ovo je definitivno jedan od najljepših trenutaka moje karijere, želim se zahvaliti i Borni i cijelom timu, bez njih ovo ne bi bilo moguće. Odigrao sam fenomenalno u petak, to mi je dalo samopouzdanja za danas. Morao sam i danas odigrati fenomenalno, bio je snažan prisitak, ali i danas sam odigrao zaista strašan meč i zasluženo pobijedio", govorio je nakon meča Marin koji je priznao kako ga izbor Lucasa Pouillea nije iznenadio,
Lovely scenes inside the Croatian locker room as the French team congratulated the 2018 #DavisCup champions
— Davis Cup (@DavisCup) 25. studenoga 2018.
pic.twitter.com/jfJ4y8wZGS
Hrvatski tenisači, osvajači Davis Cupa, dolaze u Zagreb u ponedjeljak gdje će se njima u čast organizirati doček na Trgu bana Jelačića.
Hrvatska reprezentacija će u zračnu luku dr. Franjo Tuđman sletjeti u 14.20, njihov dolazak na Trg očekuje se u 15 sati.