atp Chennai

Čilić godinu otvorio porazom

Sport / Ostali sportovi | 04. 01. 2017. u 14:57 S.K.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Chennaiju.

U susretu osmine finala bolji od šestog tenisača svijeta bio je Slovak Jozef Kovalik. Nakon dva sata i 51 minute igre Kovalik, inače 117. tenisač svijeta, slavio je 7:6, 5:7, 7:5, piše HRT.

U prvom setu Kovalik je imao priliku kod 2:2 oduzeti servis Marinu, ali u tome nije uspio. Na kraju je u tie-breaku ipak slavio Slovak. Drugi set otišao je u ruke Čiliću koji je odmah kod 1:0 oduzeo servis Slovaku i poveo. Ipak Kovalik vraća servis kod 4:2, a hrvatski tenisač uspjeva kod 6:5 opet naparviti break i uzeti set.

U trećem odlučujućem setu Kovalik kod 5:5 oduzima servis Čiliću i sa svojim uspješnim servisom osvaja set i meč.

Čilić je kao prvi nositelj bio slobodan u prvome kolu te je tako novu godinu otvorio porazom.