Bivši svjetski prvak u snookeru proglašen krivim za seksualno zlostavljanje djece
Nekadašnji svjetski prvak u snookeru Graeme Dott (49) proglašen je krivim pred Višim sudom u Glasgowu za seksualno zlostavljanje djece, prenosi Sky Sports.
Sudski postupak obuhvatio je optužbe za nepristojne i razvratne radnje prema dvoje djece dok su pohađala osnovnu školu. Slučajevi se odnose na razdoblje od 1993. do 1996. godine u slučaju jedne djevojčice te od 2006. do 2010. godine u slučaju jednog dječaka.
Dott je tijekom suđenja odbacio sve navode, nazivajući ih ''odvratnima''.
Škotski snookeraš profesionalnu karijeru započeo je 1994. godine, a najveći uspjeh ostvario je 2006., kada je u finalu u Sheffieldu pobijedio Petera Ebdona i postao svjetski prvak.
Osim naslova svjetskog prvaka, još je dva puta igrao finale u Crucibleu. Godine 2004. poražen je od Ronnieja O'Sullivana, dok je 2010. izgubio od Neila Robertsona.
Svjetska profesionalna bilijarska i snookerska udruga WPBSA suspendirala je Dotta iz svih natjecanja u travnju 2025. godine, nakon službene objave sudskih optužbi.


















-webp-wm.webp)






