Čeka protivnika

ATP Pariz: Grigor Dimitrov prvi finalist

Sada je Dimitrov poveo 5-0 i time osigurao proboj prema nedjeljnom finalu gdje će Bugarin igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Srbin Novak Đoković i Rus Andrej Rubljov.
Sport / Ostali sportovi | 04. 11. 2023. u 16:54 Bljesak.info

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov prvi je finalist ATP Masters 1000 turnira u Parizu, u prvom polufinalu on je sa 6-3, 6-7(1), 7-6(3) pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Tako će u nedjelju 32-godišnji Dimitrov loviti deveti ATP naslov u karijeri, s tim da je posljednji osvojio daleke 2017. godine. Ove godine Dimitrov, 17. igrač na svijetu, igrao je jedno ATP finale te je poražen u švicarskoj Ženevi.

Prvi set vrlo brzo je prelomljen na stranu Dimitrova koji je meč otvorio s 3-0 te je potom do kraja prve dionice sačuvao break prednosti.

U drugom setu Tsitsipas je bio ravnopravniji makar je bugarski tenisač mogao sve okončati u dva seta, ali nije iskoristio dvije break šanse kod 4-4. U nastavku te dionice doguralo se do tie-breaka u kojem je potpuno dominirao Tsitsipas. Grk je poveo 6-0 i izgubivši samo jedan poen izjednačio na 1-1 u setovima.

U uvodnom dijelu odlučujućeg seta bolje je izgledao Tsitsipas i imao je veliku šansu doći u značajnu prednost. Kod 1-1 Grk je imao čak četiri break prilike, ali ni jednu nije iskoristio. Opet je tako odluka pala u tie-breaku u kojem je sve bilo obrnuto u odnosu na drugi set.