Srbija je u finalu bila bolja od Grčke

Vaterpolisti Srbije osvojili zlatnu medalju na Olimpijadi u Tokiju

Sport / Ostali sportovi | 08. 08. 2021. u 11:07 Anadolija Agencija

Vaterpolisti Srbije osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju i tako obranili olimpijsku titulu osvojenu na prethodnoj Olimpijadi u Riju.

Srbija je u finalu olimpijskog turnira u glavnom gradu Japana savladala reprezentaciju Grčke rezultatom 13:10.

Današnji meč je karakterističan po tome što je označio kraj jedne generacije s obzirom da je okončanje reprezentativne karijere najavilo sedam vaterpolista.

U ranijem terminu je odigran i meč za treće mjesto i brončanu medalju u kojem je Mađarska savladala reprezentaciju Španjolske rezultatom 9:5.