Nogomet u Riju

Argentina ispala, Brazil pod pritiskom

Sport / Ostali sportovi | 10. 08. 2016. u 20:46 Z.S.

Nogometna reprezentacija Argentine ostala je bez plasmana u četvrtfinale olimpijskih igara u Rio de Janeiru nakon što je u susretu posljednjeg kola D skupine odigrala 1:1 protiv Hondurasa.

'Gaučima' je za prolaz trebala pobjeda, no nisu uspjeli i na koncu su osvojili razočaravajuće treće mjesto i zaključili natjecanje na OI. Argentina je u Ateni i Pekingu osvojila zlato, dok se u London nije niti plasirala.

Honduras je poveo golom Lozana iz jedanaesterca u 75. minuti, a izjednačio je Martinez u trećoj minuti sudačke nadoknade. U drugom susretu iz skupine Portugal je odigrao 1:1 protiv Alžira.

Prvo mjesto u skupini osvojio je Porrugal sa sedam bodova, Honduras je drugi sa četiri boda koliko ima i Argentina na trećem mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka, a posljednji je Alžir s jednim bodom.

Korak do ispadanja je i Brazil koji noćas mora pobijediti Dansku ukoliko želi u četvrtfinale.